kolmapäev, 13. juuli 2016

Müük väliüritustel - uus ja põnev kogemus!

Minu küpsetusäri Helena's Bakery, mis tegelikult kasvas välja sellestsamast blogist siin :) on suvel hakanud vaikselt hoogu koguma. Olen täitsa ekstaasis kogu sellest asjast.:) Näiteks valisin välja mõned suveüritused, kus kaasa lüüa ja oma tooteid pakkuda. Esimene neist oli tegelikult juba ära - Kalamaja hoovikohvikute päev, järgmine toimus aga alles sel laupäeval ja seekord oli tegemist lausa suure suvelaadaga, Laulasmaa omaga nimelt. Laat oli suur, aga toidupakkujaid üsna vähevõitu, seega ma arvan, et minu telgikesel oli seal täitsa sobiv koht. Ilm oli üle mõistuse ilus ning rahvast voolas läbi palju.


Ilma mu elukaaslase Keijota poleks aga ei see ega ka tulevased suveüritused üldse realiseerunud, sest tema kinkiski mulle suure ilusa sinise telgi ja kõik muu, mis sellega kaasas käib. Müümas oli abiks mu kallis ema ning soolaste pirukatega aitas kaasa ämm. Suureks abiks oli sõbranna Kelli, kes toimetab ettevõtmisega Minualbum - toodab käsitööna erinevaid trükitavaid turundusmaterjale nii tekstiilile kui paberile/papile. Tänu sellele arvasid pooled külastajad, et Helena's Bakery on juba toimiv kohvik ning uurisid, kus see võiks asuda. :) Visuaalne pool sai palju kiita! Ning õnneks tulid mõned ringiga tagasi ka, et uued ampsud põske pista, seega võib loota, et ka maitseelamus ei jäänud alla. Siit pildigalerii ja allpool kirjutan juba järgmisest üritusest edasi, milleks on Peetri iganädalane taluturg.
Ning juba 2 päeva hiljem, sel esmaspäeval, proovisin müügikätt Peetri iganädalasel taluturul. Ilmaga läks ikka kohe väga nihu, seetõttu ma müügihetkest head pilti ei saanudki, aga ülevaate sellest, mis ma seal pakkusin, pildistasin ikka üles - neid saab näha allpool. :) Kasutasin loomulikult nagu ikka ohtralt Loodusvägi mahejahusid, ilma milleta ma oma köögikappe üldse enam ette ei kujuta. 

Banaanileiva puhul kasutasingi siis seekord hoopis täistera-odrajahu ning peale raputasin ohtralt kaerahelbeid. Originaalretsepti leiad siit: http://sokolaadimaa.blogspot.com.ee/search/label/Banana%20bread
aga pean ütlema, et mina armusin nüüd juba sellesse uude versiooni. :) Lisasin veel ka "kõigi-hädade-vastast-rohtu" kuldkollast ja idamaise hõnguga kurkumit, asendasin tavalise suhkru rafineerimata kuldse graanulsuhkruga ja vähendasin ka selle hulka 1/3 võrra. Tulemus oli 5+! Eeldusel, et odrajahu ikka maitseb muidugi. Natuke banaanimaitselise magusa sepiku moodi tuli. ;) 

Kliendid aga küsisid rukkileiba ka, seega tundub, et järgmiseks esmaspäevaks tuleb juuretisele taas elu sisse puhuda ja võib-olla lisaks krõbeda koorega leivale ka mõned magusamad saiapätsid vahelduseks kõrvale kergitada! :)

Kommentaare ei ole: